Regulamin

Rezerwując sesję zdjęciową Klient oznajmia, że zapoznał się z regulaminem sesji zdjęciowych i go akceptuje. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zachęcam do kontaktu ☺️

Rezerwacja i płatność

 1. Rezerwacji sesji można dokonać poprzez wiadomość e-mail, formularz kontaktowy na stronie, wiadomość na Facebooku/Instagramie lub telefonicznie.
 2. Po potwierdzeniu dostępności terminu sesji, w celu jego rezerwacji, Klient wpłaca zadatek w wysokości 100 zł na konto:
  70 1020 4027 0000 1202 1308 9901. Zadatek jest odliczany od ceny wybranej sesji.
 3. Resztę kwoty należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem na ww. numer konta.

Zdjęcia

 1. Klient decydując się na sesję oświadcza, że zapoznał się z moim portfolio i akceptuje moją estetykę i styl, bez późniejszych dodatkowych żądań w kwestii obróbki graficznej i retuszu. Retuszuję zdjęcia w sposób naturalny tzn. usuwam niedoskonałości, siniaki itp., ale nie wykonuję drastycznych zmian takich jak wyszczuplenie sylwetki, zmiany kolorów ubrań, zmiana tła itp.
 2. Nie oddaje nieobrobionych zdjęć. Klient nie ma również możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć ani surowych plików RAW.
 3. Nie wyrażam zgody na modyfikację, edytowanie lub kadrowanie otrzymanych zdjęć. Wszelkie uwagi dotyczące otrzymanych zdjęć należy zgłaszać bezpośrednio po ich otrzymaniu. 
 4. Prawa autorskie do wykonanych zdjęć posiadam ja i nie przechodzą one na Klienta, co oznacza, że Klient może zdjęcia wykorzystywać do użytku prywatnego i nie może czerpać z nich korzyści majątkowych. 
 5. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 6. Po sesji w ciągu 7 dni roboczych wysyłam galerię ze zdjęciami do wyboru. Zdjęcia oddane do wyboru mają nałożony znak wodny i są obrobione kolorystycznie. Retusz skóry wykonuję na wybranych przez Klienta ujęciach. Klient wybiera tyle zdjęć ile dany pakiet przewiduje. Jest możliwość dokupienia zdjęć w cenie podanej przy poszczególnych pakietach.  
 7. Finalnie wybrane i gotowe ujęcia przesyłam poprzez link do galerii online, która dostępna jest przez 3 miesiące od dnia wysłania galerii. Galeria jest prywatna i chroniona unikalnym hasłem przesłanym wyłącznie do Klienta.
 8. Zobowiązuję się do dostarczenia efektów sesji:
  – w formie elektronicznej: do 21 dni roboczych od dnia wybrania ujęć przez Klienta
  – w formie papierowej (odbitki): do 30 dni roboczych od dnia dostarczenia zdjęć w formie elektronicznej
 9. Z uwagi na czynniki mające wpływ na realizację sesji tj. warunki pogodowe, lokalizację, wiek modela/modelki, przygotowanie do sesji oraz usposobienie wszystkich modeli, zdjęcia, które otrzyma Klient mogą się różnić od tych prezentowanych w portfolio. Dokładam wszelkich starań, aby efekty były jak najlepsze, a każda sesja fotograficzna przeprowadzana jest z indywidualnym podejściem.
 10. Zobowiązuje się do wykonania sesji rzetelnie, konsultując efekty na bieżąco. Klient zobowiązuje się do zgłaszania uwag dt. zdjęć w trakcie konsultacji ich na sesji.
 11. Jeśli Klient posiada pomysł na sesję i ujęcia, które chce otrzymać, powinien mnie o tym przed sesją poinformować.
 12. Nie odpowiadam za nieszczęśliwe wypadki oraz za uszkodzenia sprzętu, ubrań lub akcesoriów Klienta, które mogą mieć miejsce w drodze na lub podczas sesji zdjęciowej. Decydując się na sesję konną Klient musi być świadomy zagrożeń wynikających z obcowania z końmi takich jak: możliwość kopnięcia, nadepnięcia lub upadku z konia. Nie odpowiadam również za ugryzienia komarów, mrówek, pszczół i innych fantastycznych stworzeń, które można spotkać w plenerze. Klient powinien kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować należne środki ostrożności przebywając w plenerze.
 13. Bardzo proszę o punktualność. Spóźnienie skraca sesję o czas spóźnienia. W przypadku gdy Klient wie, że się spóźni, powinien poinformować o tym najszybciej jak to będzie możliwe.

Zmiana terminu sesji/Odwołanie sesji

 1. Obie strony mają jednorazową możliwość zmiany terminu sesji. Aby zmiana odbyła się bez ponoszenia dodatkowych kosztów, proszę mnie o tym poinformować minimalnie 24 godzin przed umówioną sesją. W przypadku niezachowania 24 godzin, będę prosić o ponowną wpłatę zadatku, który potwierdzi naszą nową datę sesji.
 2. W przypadku całkowitego odwołania sesji przez Klienta zadatek przepada.
 3. W przypadku niemożliwości wykonania sesji i odwołania jej przeze mnie zwracam pełny zadatek.
 4. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych takich jak: burza, porywisty deszcz lub wiatr, zamieć sesja jest przekładana na nowy termin, który ustalają obie strony bez dodatkowych kosztów. Zwykłe zachmurzenie nie jest powodem do odwoływania sesji – w pochmurny dzień nasza sesja się odbywa.


Oświadczenia i prywatność

 1. Rezerwacja sesji i wpłata zadatku są równoznaczne z akceptacją regulaminu.
 2. W celu zrealizowania usługi, Klient musi mi powierzyć: imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Rezerwacja sesji jest równoznaczna ze zgodą na przetwarzanie ww. danych osobowych w celu realizacji usługi. Dbam o ochronę danych osobowych Klienta.
 3. Klient samodzielnie decyduje o tym czy wyraża lub nie wyraża zgody na publikowanie przeze mnie efektów sesji w moich mediach społecznościowych, materiałach promocyjnych oraz na mojej stronie internetowej. W każdym momencie Klientowi przysługuje prawo do wycofania zgody. 

Kontakt

 1. Staram się odpowiadać na wszystkie wiadomości w ciągu 24 godzin w dni robocze.
 2. W niedziele i Święta nie pracuję. Dzień Święty trzeba święcić 😉

Regulamin obowiązuje od dnia 06.10.2023

Paulina Bodych Fotografia


Scroll to Top
Paulina Bodych Fotografia sesja konna z koniem rodzinna